Siła Polskości – to nasze hasło [wywiad]

Siła Polskości – to nasze hasło [wywiad]

Tomasz Kolmasiak rozmawia z Piotrem Budkiewiczem, pełnomocnikiem Ruchu Narodowego na powiat radomszczański o zbliżających się wyborach samorządowych.

Postanowiliście odpuścić ubieganie się o mandaty do Rady Miasta i do Rady Powiatu, stawiając na Sejmik Wojewódzki. Na kogo postawiliście?

W okręgu wyborczym numer 4 obejmującym między innymi Radomsko, postawiliśmy na osoby
i ambitnie, które nie są wplątane w żadne układy polityczne. Są to ludzie zdecydowani, ambitni i chcący rozwijać swój region. Wśród nich możemy znaleźć specjalistów z zakresu ekonomii, logistyki, edukacji czy spraw administracyjno biurowych.  

Jakie są to osoby z terenu naszego miasta i powiatu?

Jestem jedynym przedstawicielem naszego powiatu na liście. Uważam jednak, że potrafię w odpowiedni sposób zadbać o sprawy powiatu radomszczańskiego, które będą poruszane w sejmiku.

Czy te osoby są członkami Waszego ugrupowania?

Przynależność partyjna nie determinowała obecności na listach wyborczych. Postawiliśmy na ludzi, którym na sercu leży dobro regionu jak i całego kraju. Ruch Narodowy idzie do tegorocznych wyborów samorządowych pod hasłem „Siła Polskości”.

Czym jest ta „Siła Polskości”? Co wyraża hasło?

Siła Polskości to siła świadomości i odrzucenie wszelkich kompleksów. To siła polskiego sklepikarza, handlarza, przedsiębiorcy, który jest teraz gnębiony między innymi przez wielkie galerie handlowe, w których dominują zagraniczne podmioty. Mówimy również o transparentności w budżetach. Chcemy walczyć z absurdami w samorządach, będziemy patrzyć rządzącym na ręce.

Kto ma pierwsze miejsce na Waszej liście wyborczej?

Wojewódzki pełnomocnik Ruchu Narodowego Rafał Gierowski obdarzył mnie zaufaniem i przyznał pierwszy numer na liście. Myślę, że przekonałem go moją wiedzą o sprawach zwykłych mieszkańców powiatu. W licznych rozmowach poznałem ich bolączki i wiem jak z pozycji radnego sejmiku im zaradzić. Chcę również wspierać małych przedsiębiorców, których uważam za fundament dla naszego województwa jak i całego powiatu.
Dziękuję za rozmowę.

Więcej o:
piotr budkiewicz wybory ruch narodowy sejmik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE