„Siła-Kobiecość-Harmonia”, czyli piękno kobiet po chorobie

„Siła-Kobiecość-Harmonia”, czyli piękno kobiet po chorobie Fot. arch. prywatne

Takiego wernisażu wystawy jeszcze w Radomsku nie było. Modelkami były kobiety, które zmierzyły się z diagnozą raka piersi skupione w radomszczańskiej grupie wsparcia OmeaLife. Zdjęcia pokazują, że pomimo choroby i nierzadko usunięciu piersi, też można czuć się kobieco, pięknie i seksownie.

Sesja, na co uwagę zwraca Alicja Czarnecka, koordynatorka Fundacji, a zarazem autorka blogu „Życie po Raku”, miała dać modelkom poczucie samoakceptacji. Miała sprawić, że panie spojrzą na siebie z trochę innej strony, że zobaczą w sobie piękno, które być może przez chorobę przestały dostrzegać.

- Dzięki tej wystawie chcemy opowiedzieć kilka historii kobiet, które zmierzyły się z diagnozą raka piersi. Czasem nie potrzeba zbyt wiele słów... To będzie wernisaż niepublikowanych wcześniej zdjęć z sesji „Siła-Kobiecość-Harmonia”, w której udział wzięły panie z radomszczańskiej grupy wsparcia OmeaLife - podkreśla Alicja Czarnecka.

Wystawie towarzyszyć będzie głębokie przesłanie. Mianowicie, walka ze stereotypowym myśleniem oraz pomaganie kobietom, które zmagają się z rakiem.

Wernisaż odbędzie się 6 marca o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Wydarzeniu będzie towarzyszył recital Marysi Markiewicz.

Więcej o:
omealife życie po raku wystawa radomsko mbp radomsko omealife radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE