Siatki tkane nierdzewne o splocie prostym a holenderskim – różnice i zastosowanie

Siatki tkane nierdzewne o splocie prostym a holenderskim – różnice i zastosowanie

Jednym z najpopularniejszych rodzajów siatek metalowych są siatki nierdzewne. Posiadają one wyjątkowo szerokie zastosowanie, dzięki czemu chętnie wykorzystuje się je w licznych gałęziach przemysłu, budownictwie, a nawet architekturze. Wśród nich można wyróżnić między innymi siatki o splocie prostym oraz holenderskim. Wyjaśniamy, czym się różnią oraz jakie jest ich zastosowanie.

Siatka nierdzewna – splot prosty

Siatki tkane nierdzewne o splocie prostym wytwarzane są poprzez naprzemienne przeplatanie ze sobą drutów wątku i osnowy. Wskutek tego procesu powstają charakterystyczne kwadratowe oczka, które w zależności od odległości między splotami, mogą przybierać różne wielkości. Do ich produkcji wykorzystuje się stop żelaza i chromu, który to czyni stal nierdzewną odporną na korozję. Siatka nierdzewna o splocie prostym cechuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną, płaską strukturą powierzchni oraz długą żywotnością. Dzięki temu doskonale nadaje się do zastosowania zewnętrznego oraz wieloletniej, intensywnej eksploatacji. W zależności od wielkości oczek można używać jej jako zabezpieczenie przed małymi zwierzętami, wykorzystywana jest również w przemyśle motoryzacyjnym czy budowlanym. Drobny splot doskonale sprawdzi się do oczyszczania czy przesiewania materiałów sypkich lub cieczy. Najwyższej jakości siatki nierdzewne znajdziesz na stronie https://siatkitkane.com.pl/.

Siatka nierdzewna – splot holenderski

Innym rodzajem siatki nierdzewnej jest siatka tkana o splocie holenderskim.. Do jej produkcji wykorzystuje się dwie grubości drutu, plecione w taki sposób, aby ściśle do siebie przylegały. Drut wątku posiada większą średnicę niż drut osnowy, co zwiększa stabilność mechaniczną i wytrzymałość siatki na rozciąganie oraz pozwala na uzyskanie bardzo solidnej konstrukcji. Splot holenderski umożliwia maksymalną redukcję strat ciśnienia podczas procesu filtrowania oraz zapewnia dużą powierzchnię filtrującą. Dzięki temu produkt doskonale nadaje się do filtracji wszelkiego rodzaju, w tym przede wszystkim cieczy i gazu. Siatka nierdzewna tego rodzaju świetnie sprawdzi się do oczyszczania paliw, uzdatniania wody w przemyśle chemicznym i górniczym czy też jako siatka studniarska.

Siatki nierdzewne o splocie holenderskim i prostym różnią się od siebie przede wszystkim wielkością oczek oraz sposobem plecenia, przez co stosowane są w odmiennych okolicznościach. Produkty najwyższej klasy, wykonane z zachowaniem staranności znajdziesz na stronie marki Arpem Steel! Postaw na sprawdzone rozwiązania, zamów potrzebny rodzaj i ilość siatek tkanych!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE