Siatkarskie emocje na wysokim poziomie

W ramach Radomszczańskich Dni Sportu odbywających się pod hasłem „Profilaktyka Sport Radość” w hali sportowej zorganizowano towarzyski mecz siatkarek Organiki Budowlanych Łódź i Tauron... ››

W ramach Radomszczańskich Dni Sportu odbywających się pod hasłem „Profilaktyka Sport Radość” w hali sportowej zorganizowano towarzyski mecz siatkarek Organiki Budowlanych Łódź i Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Obie drużyny to czołówka polskiej ligi kobiet (trzecia i czwarta drużyna ubiegłego sezonu), stąd licznie zgromadzona publiczność mogła spodziewać się ciekawego widowiska. I takie też ono było.

Początek spotkania należał do łodzianek. Pierwszy set wygrały po zaciętej końcówce 25:23, w drugiej partii prowadziły już 23:16, jednak później zaczęły seryjnie tracić punkty, a coraz lepiej grające siatkarki MKS doprowadziły do stanu 23:22. Emocjonująca końcówka zakończyła się zwycięstwem Organiki 25:22. W trzecim secie dobra gra w przyjęciu i ataku oraz czujność w obronie siatkarek MKS Dąbrowa (szczególnie libero Krystyny Strasz) sprawiły, że set zakończył się ich wysokim zwycięstwem 13:25. Emocji nie brakowało w czwartej partii spotkania, Organika prowadziła już 23:21 ale zaciętą końcówkę wygrały zawodniczki MKS Dąbrowa 23:25. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był set piąty, który pewnie wygrały siatkarki z Dąbrowy 10:15, a cały mecz zakończył się ich zwycięstwem 2-3.

Organika Budowlani Łódź - MKS Dąbrowa Górnicza 2:3

(25:23, 25:22, 13:25, 23:25, 10:15)

FOTOGALERIA Z MECZU

Przed meczem siatkarek w hali sportowej przy ZSG 4 odbył się turniej siatkówki chłopców szkół ponadgimnazjalnych, również w ramach Radomszczańskich Dni Sportu. Rywalizację wygrali uczniowie „Mechanika” ZSP nr 1, drugie miejsce zajęło I Liceum a trzecie Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska.