Sfotografują naturę w powiecie

W dniach 6-10 czerwca odbędzie się XVII Międzynarodowy Plener Fotograficzny "Obszary Natura 2000 - Powiat Radomszczański"

Podczas obchodów 50-lecia radomszczańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Fot. Paweł DudekW dniach 6-10 czerwca odbędzie się XVII Międzynarodowy Plener Fotograficzny "Obszary Natura 2000 - Powiat Radomszczański".

Plener ten jest organizowany w ramach obchodów 50-lecia radomszczańskiego Towarzystwa Fotograficznego im. E. Osterloffa. Weźmie w nim udział około 30 fotografików, nie tylko z Polski, ale również z Ukrainy, Białorusi oraz Niemiec.

Fotograficy uwiecznią obszary NATURA 2000, czyli takie, które są ujęte w programie utworzenia w krajach Unii Europejskiej wspólnego systemu (sieci) obszarów objętych ochroną przyrody (podstawą dla tego programu są dwie unijne dyrektywy - Dyrektywa Ptasia i Dyrektywa Siedliskowa). W powiecie radomszczańskim istnieje całkiem sporo obiektów i miejsc objętych tym programem. Są to doliny górnej i środkowej Pilicy, cisy w Jasieniu, rezerwat „Dębowiec”, łąka w Bęczkowicach, Ostoja Przedborska i torfowiska Żytno – Ewina.

Komisarzem pleneru jest prezes radomszczańskiego Towarzystwa Fotograficznego Marcin Kwarta. Oczywiście można się spodziewać poplenerowej wystawy fotografii.

Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Radomszczański.

Więcej o:
fotografia galeria natura plener towarzystwo fotograficzne
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE