Sezon strzelecki „10-tki” Radomsko w pełni

Sezon strzelecki „10-tki” Radomsko w pełni

Od piątku do niedzieli (20-22 września) trwały w Białymstoku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W składzie kadry województwa łódzkiego startowali z sukcesami nasi młodzi pistoleciarze klubu „10-tka Radomsko, Hania Rusin i Maksymilian Kępiński.

- Hania zdobyła srebrny medal w pistolecie pneumatycznym i zajęła czwartą lokatę w pistolecie sportowym a Maks wystrzelał brąz w pistolecie szybkostrzelnym i zajął szóste miejsce w pistolecie pneumatycznym. Są to bardzo ważne osiągnięcia naszych młodych zawodników, na które ciężko pracowali również w wakacje – mówi Sławomir Dziegieć, opiekun klubu.

W sobotę (21 września) strzelali również inni zawodnicy „10-tki” . Drużyna w składzie Darek Stępień, Dominik Siewiera, Andrzej Podawca i Rafał Ślęzak uczestniczyła w prestiżowych zawodach: XXII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „SNAJPER 2019”. Zawody odbyły się na poligonie w Biedrusku. Tutaj ekipa klubu w klasyfikacji generalnej zajęła 3. miejsce spośród 45 drużyn z kraju i Europy.

- Ciekawostką historyczną była obecność na tych zawodach gościa honorowego pana Krzysztofa Flizaka - najmłodszego żołnierza 2. Korpusu Polskiego gen. Andersa obecnie kapitana Armii Stanów Zjednoczonych w stanie spoczynku – podkreśla Sławomir Dziegieć.

Również w sobotę, klub zorganizował zawody strzeleckie w konkurencji karabin pneumatyczny dla pracowników Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku. Zawody odbyły się w ramach pikniku firmowego i miały charakter strzelania rekreacyjnego. Niemniej rywalizacja sportowa była na bardzo wysokim poziomie. Konieczna była nawet dogrywka.

Na przygotowanej strzelnicy plenerowej bawili się doskonale najmłodsi i bardziej starsi amatorzy strzelectwa.

Wyniki:

Klasyfikacja w kategorii dzieci
1. Zielińska Antonina - 43 pkt.
2. Michalczyk Piotr - 35 pkt.
3. Kwiatkowski Jakub - 33 pkt.

Klasyfikacja w kategorii kobiet
1. Pawelczyk Ewelina - 37 pkt.
2. Cudak Magdalena - 37 pkt.
3. Zielińska Sylwia - 37 pkt.

Klasyfikacja w kategorii mężczyzn
1. Zieliński Artur - 69 pkt.
2. Marczak Ryszard - 68 pkt.
3. Siarka Tomasz - 61 pkt.

Natomiast w niedzielę (22 września) na Strzelnicy Gminy Kobiele Wielkie na Jasieniu odbyły się planowe zawody klubowe Shoot-Off. Zawody te mają bardzo ciekawą, dynamiczną formę pojedynkową. Para zawodników rywalizuje bezpośrednio ze sobą strącając cele reaktywne. Drogą kolejnych eliminacji najlepsi strzelcy przechodzą coraz wyżej w klasyfikacji. Zawody te rozgrywane były w konkurencji strzelba gładkolufowa oraz pistolet.

- Wśród naszych weekendowych działań był jeszcze sobotni trening Sekcji Dynamicznej gdzie bardziej zaawansowani członkowie Klubu ćwiczyli strzelania szybkie, sytuacyjne oraz tradycyjnie przeprowadziliśmy niedzielny trening kulowy (pistolet, karabin, strzelba), w którym uczestniczyło 25 klubowiczów – dodaje Sławomir Dziegieć.

Więcej o:
10-tka klub strzelectwa strzelectow radomsko 10-tka radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE