Seryjny włamywacz w rękach przedborskich policjantów. 39-latek kradł alkohol, przetwory i przedmioty codziennego użytku

Seryjny włamywacz w rękach przedborskich policjantów. 39-latek kradł alkohol, przetwory i przedmioty codziennego użytku Fot. KPP Radomsko

Kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu wytypowali i zatrzymali włamywacza. Mężczyzna plądrował prywatne posesje, z których kradł przedmioty codziennego użytku, elektronarzędzia, pieniądze i żywność. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od listopada 2022 roku do lutego 2023 na terenie dwóch gmin: Kobiele Wielkie i Wielgomłyny, dochodziło do włamań do domów mieszkalnych i letniskowych. Złodziej wybijał szyby lub wyłamywał zamki, po czym dostawał się do środka.

- Asortyment jaki padał jego łupem, był dość szeroki. Kradł czajniki, garnki, elektronarzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego i pieniądze. Nie pogardził też przetworami kuchennymi czy butelką spirytusu. Rabuś chomikował łupy w swoim domu. W wyniku przestępczego procederu poszkodowanych zostało kilka osób, a straty wyniosły blisko 19 tysięcy złotych – informuje Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Sprawą włamywacza zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu.

- Zebrane liczne informacje pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 39–letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie. Został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Odzyskano również część skradzionego mienia. Amator cudzej własności łączenie usłyszał pięć zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia – mówi Agnieszka Kropisz.

Policjanci apelują o czujność, gdyż włamywacze tylko wyczekują naszej nieobecności. Warto zainwestować nie tylko w solidne zamki, ale też pomyśleć o zainstalowaniu alarmu. Zaprzyjaźniony sąsiad, który zapali światło na naszej posesji, czy wyjmie korespondencję ze skrzynki na listy, to również postrach na złodzieja. Gdy wrócimy do domu i okaże się jednak, że ktoś nieproszony przed nami był, nie wchodźmy do środka, by nie zniszczyć śladów. Natychmiast wezwijmy policję.

Więcej o:
policja radomsko przedbórz złodziej kobiele wielkie wielgomłyny kradzież
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE