„Sensoryczne masy plastyczne”, warsztaty dla dzieci w MDK

„Sensoryczne masy plastyczne”, warsztaty dla dzieci w MDK

„Sensoryczne masy plastyczne” to warsztaty plastyczne, jakie przygotował w piątek, 19 lipca dla najmłodszych Miejski Dom Kultury w Radomsku. Dzieci świetnie się bawiły podczas łączenia składników, wygniatania „ciasta”, lepienia i tworzenia dzieł, które im podpowiadała wyobraźnia. Masy wykonywane były z produktów dostępnych, w każdej domowej kuchni.

Zajęcia poprowadzone dziś w MDK-u w skrócie można ująć, że przebiegły w myśl zasady „najpierw masa, potem rzeźba”. Do powstania przeróżnych mas, dzieci musiały nieco się pobrudzić, co sprawiło im najwięcej frajdy.

Sensoryczne masy, jak sama nazwa wskazuje to takie, dzięki którym pobudzane są zmysły dzieci, rozwijają przy tym kreatywność oraz sprawność i zręczność manualną, a także odprężają. Dzięki nim stymulowany jest rozwój motoryki u dzieci.

Co tworzyły dzieci?

- Dzisiaj dzieciaki wykonywały różne masy, jak np. mannolinę, piasek kinetyczny, ciecz nienewtonowska, slim. Wszystkie masy powstały z naturalnych składników, które można znaleźć w domu, jak mąka, olej, woda, kasza manna i barwniki spożywcze. Jest to fajna i kreatywna zabawa, którą można powtórzyć w domu i włączyć w nią również rodziców
- mówiła Karolina Tyl, która poprowadziła zajęcia.

Zajęcia podzielone były na dwie grupy wiekowe, od 5 do 7 lat oraz od 8 do 10 lat. Po zakończonych warsztatach dzieci zabrały swoje masy do domu, by móc dalej się nimi bawić.

Więcej o:
mdk radomsko wakacje 2019 zajęcia w mdk warsztaty plastyczne mdk sensoryczne masy plastyczne mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE