Radomsko, Łódzkie 8.3o Niedziela, 22 Września 2019

Senorzy na scenie

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

Przez całą sobotę 8 czerwca, trwały przesłuchania 9. edycji Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów, które w tym roku odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Po występach nadszedł czas na wyłonienie laureatów, a zwycięzcom nagrody wręczył prezydent Jarosław Ferenc.

Udział wzięło 11 zespołów, 14 solistów oraz 3 wystawców rękodzieła artystycznego ocenianych w poszczególnych kategoriach.

W kategorii zespołów wygrał Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. W kategorii solistów I miejscem ex aequo podzielili się Mieczysław Kincel z Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Bożena Zielińska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – „Aktywni” w Końskich.

Natomiast w kategorii „Rękodzieło artystyczne” jurorzy zgodnie stwierdzili, że nagrodzą wszystkich trzech wystawców, a byli to Celina Tatara z Klubu Złotej Jesieni z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Bożena Sygizman z Radomska oraz Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Występy oceniała komisja jurorska w składzie: Maciej Kowalczyk - przewodniczący komisji, Gabriela Bracka oraz Danuta Zawadzka.

Laureaci oraz wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy wraz z nagrodą pieniężną. Nagrody ufundowało Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku.

komentarze