Seniorzy świętowali

Seniorzy świętowali

45 lat działa już w naszym mieście Klub Złotej Jesieni. Zrzesza osoby starsze, ale wciąż pełne werwy, nowych pomysłów, chcące wspólnie realizować swoje pasje. Jubileuszowa gala miała miejsce w piątek, 19 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Klub powstał w 1972 r. przy ówczesnym Powiatowym Domu Kultury (dzisiejszy MDK). Tutaj jest także jego siedziba, w której spotykają się regularnie starsi radomszczanie. Uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach, nauce języków, korzystania z komputera, rozwijają swoje pasje, a także nie unikają aktywności fizycznej.

W ramach klubu organizowane są też wycieczki krajoznawcze, spotkania w plenerze, potańcówki, ogniska. Od niemal trzech dekad klubem kieruje Celina Oleszkiewicz. Jak podkreślała podczas piątkowej uroczystości, Klub Złotej Jesieni jest najstarszą tego typu organizacją w mieście i jedną z najstarszych w całym kraju.

Podczas wieczoru na scenie MDK przypomniano historię klubu, a także wręczono dyplomy dla każdego z seniorów zrzeszonych w klubie. Był też czas na podziękowania, kwiaty oraz listy od samorządowców, polityków, przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji kultury, oświaty, a także stowarzyszeń.

Odczytano listy od posłanek Elżbiety Radziszewskiej i Anny Milczanowskiej, a także od prezydenta Jarosława Ferenca. Nie zabrakło także życzeń i podziękowań wyrażanych za pomocą poezji. Był i czas na muzykę – przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się Zespół Tańca Nowoczesnego Extasa oraz chór Złota Nutka.

Na zakończenie z recitalem „Już nie zapomnisz mnie” wystąpił aktor Tomasz Stockinger. Zaprezentował najpiękniejsze utwory dwudziestolecia międzywojennego m.in. takich twórców jak: Henryk Wars, Jerzy Jurandot, Eugeniusz Bodo.

Więcej o:
klub złotej jesieni mdk radomsko tomasz stockinger jubileusz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE