Seniorzy preferują spotkania w realu

Seniorzy preferują spotkania w realu

Od otrzymania srebrnego certyfikatu, po wytężonej pracy i spełnieniu wszystkich warunków formalno-prawnych, merytorycznych i organizacyjnych, szczegółowo opisanych w publikacji „Standardy działania uniwersytetów trzeciego wieku w Polsce”, Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej”, uzyskał złoty certyfikat profesjonalnego UTW, przyznawany przez Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku z siedzibą w Nowym Sączu.

Z ponad 700 uniwersytetów trzeciego wieku działających w Polsce tylko 42 organizacje posiadają certyfikat profesjonalnego UTW.

Zdobycie tego prestiżowego wyróżnienia przełoży się m.in. na dalszy rozwój organizacji, podniesienie poziomu jakości świadczonych usług, wzrost wiarygodności i profesjonalizmu działania, a tym samym zwiększenie szans na pozyskiwanie środków finansowych na działalność statutową.

Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” w Radomsku pomimo pandemii koronawirusa nie zwalnia tempa. Prowadzi swą działalność oraz podejmuje szereg inicjatyw. Ma też wiele planów. Opowiedziała o nich  w programie „Staszczyk niezależnie” prezes uniwersytetu, Anna Kapuściarek.

- Nasi słuchacze preferują spotkania w realu. Idąc na wykład czy prelekcje, takie wyjście jest dla wielu osób pretekstem do spotkania ze znajomymi, możliwością podzielenia się swoimi uwagami, spostrzeżeniami. To często okazja do ożywionej dyskusji czy sposobność ciepłego uśmiechu do drugiej osoby, co w obecnej dobie może bardzo dużo znaczyć - mówi Anna Kapuściarek, prezes UTW „Wiem Więcej” w programie „Staszczyk niezależnie".

Cała rozmowa z Anną Kapuściarek, w środę 10 marca na portalu Radomsko24.pl. Początek godzina 19.45.

Więcej o:
utw utw radomsko utw wiem więcej radomsko anna kapuściarek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE