Seniorzy otrzymają darmowe czujki gazu i czadu

Już dziś (25 października) przedstawicielom środowisk senioralnych z Radomska przekazane zostały czujki gazu i czadu. Natomiast od poniedziałku (28 października) darmowe czujki będą do odbioru w Wydziale Bezpieczeństwa i Porządku Urzędu Miasta Radomsko.

Miasto zakupiło 116 czujników czadu i gazu: 50 sztuk wykrywających gaz i 66 sztuk czujek tlenku węgla. Darmowe czujki przeznaczone są dla mieszkańców powyżej 60 roku życia. Będzie można je odebrać w Wydziale Bezpieczeństwa i Porządku znajdującego się przy ul. Reymonta 51 w Radomsku. Dla każdego, kto się zgłosi przysługuje jedna czujka, albo gazu bądź czadu, do wyboru.

Jak mówił, podczas konferencji prasowej, prezydent Jarosław Ferenc liczba zakupionych czujek nie jest wystarczająca, dlatego też w planowaniu przyszłorocznego budżetu również będzie chciał, aby środki na ten cel się znalazły. Obecni na spotkaniu przedstawiciele radomszczańskich organizacji senioralnych przyznali słuszność inicjatywie. Mówili, że dzięki takim urządzeniom zamontowanych w domach zwiększy się ich poczucie bezpieczeństwa. Co jest szczególnie ważne dla osób samotnych.

Więcej o:
czujka czadu czujka gazu darmowe czujki radomsko czujki dla seniorów radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE