Sejmik Wojewódzki szuka pieniędzy na dokończenie budowy szpitala

Budowa radomszczańskiego szpitala jest już na ukończeniu, wciąż jednak brakuje pieniędzy - 6 mln zł. Urzędnicy Starostwa Powiatowego w Radomsku postanowili wygrać tę sumę w totolotka,... ››

Budowa radomszczańskiego szpitala jest już na ukończeniu, wciąż jednak brakuje pieniędzy - 6 mln zł. Urzędnicy Starostwa Powiatowego w Radomsku postanowili wygrać tę sumę w totolotka, natomiast radni Sejmiku Wojewódzkiego szukają funduszy w budżecie województwa łódzkiego.

 

Podczas obrad 59. sesji przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur złożył specjalną interpelację do Zarządu Województwa z prośbą o wygospodarowanie 3 milionów złotych na dokończenie budowy Szpitala Powiatowego w Radomsku. Podpisały się pod nią wszystkie kluby w Sejmiku, co dotychczas nie miało precedensu.

 

– Najwyższy czas na zakończenie budowy tego szpitala, bo na to czekają mieszkańcy Radomska i całego powiatu – mówił w czasie obrad przewodniczący Mazur.

 

Warto wspomnieć, że na połowę września zaplanowany jest pierwszy etap przeprowadzki szpitala. W chwili obecnej trwają zakupy drobnych sprzętów.

Więcej o:
szpital remonty inwestycje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE