Sebastian Musiał z UMLKS Radomsko stratował na II Grand Prix Polski w tenisie stołowym

Sebastian Musiał z UMLKS Radomsko stratował na II Grand Prix Polski w tenisie stołowym

W dniach 10-12 stycznia, w Drzonkowie nieopodal Zielonej Góry rozgrywano II Grand Prix Polski żaków w tenisie stołowym. W zawodach jako jeden z trzech najmłodszych zawodników z województwa łódzkiego startował Sebastian Musiał z UMLKS Radomsko.

W stawce 64 zawodników, nasz utalentowany zawodnik pokonał 3:0 Kacpra Szczepańskiego (Dekorglass Działdowo), także 3:0 wygrał z Ksawierem Jarosem (Stella Gniezno), następnie przegrał 2:3 po bardzo zaciętym spotkaniu z Piotrem Wieczorkiem (Polonia Śmigiel) oraz 0:3 z jednym z faworytów turnieju. Ostatecznie dało mu to klasyfikację na miejscach 33-40.

- Bardzo spokojnie podchodzę do tego wyniku. Sebastian, naprawdę minimalnie przegrał grę, która dawała awans do czołówki. Jednak zagrał ogólnie dobre zawody. Założenia są takie, że w tym sezonie na arenie ogólnopolskiej zdobywa niezbędne doświadczenie. Biorąc pod uwagę ważny fakt, że większość chłopców to zawodnicy starsi, to w następnym sezonie Sebastian, będzie z pewnością systematycznie meldował się w pierwszej 10 polskich żaków – mówił po zawodach trener Jacek Kawka.

Więcej o:
umlks radomsko tenis stołowy radomsko zawody radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE