Ścieżka zagadek w „Tajemniczym lesie” pokonana

Ścieżka zagadek w „Tajemniczym lesie” pokonana Fot. M. Borowiecki, M. Kwarta - Starostwo Powiatowe w Radomsku

Dobiegła końca gra terenowa „Tajemniczy las”, organizowana przez Starostwo Powiatowe w Radomsku. Ścieżkę zagadek w „Tajemniczym lesie” najlepsi pokonali w 2 godziny i 23 minuty, zdobywając przy tym 48 punktów (na 50 możliwych do zdobycia).

W grze terenowej „Tajemniczy las”, wzorowanej na harcerskich podchodach z elementami geocachingu, należało odnaleźć 10 punktów zaznaczonych na tajemniczej mapie – na każdym z punktów/stanowisk czekały wyzwania i zagadki. Uczestnicy gry musieli między innymi wykazać się umiejętnościami z zakresu tematyki przyrodniczej, survivalowej czy pierwszej pomocy, a także sprawdzić swoje umiejętności z przysposobienia obronnego. Sporym wyzwaniem okazało się rozszyfrowanie tajnej wiadomości, ale za to z poszukiwaniem skarbów uczestnicy gry poradzili sobie znakomicie.

- Zachęcam całe rodziny do brania udziału w imprezach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Radomsku. To doskonały sposób na czynny, rodzinny relaks i dobrą zabawę, zwłaszcza kiedy wszyscy spragnieni jesteśmy tego rodzaju aktywności po covidowym lockdownie. Równie ważne jest promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych gminy Gidle, a ponieważ to „moja” gmina – tym chętniej zapraszam do poznawania tych terenów – mówi Ewa Gajzler, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, która wraz z córką aktywnie brała udział w grze.

Na zmęczonych, ale zadowolonych uczestników gry czekała grochówka.

Każdy z zespołów biorących udział w grze otrzymał zestaw promocyjnych gadżetów, a 3 najlepsze drużyny – sprzęt biwakowy i turystyczny.

Impreza została zorganizowana przy udziale partnerów: Nadleśnictwa Gidle, Hufca ZHP Radomsko, Stowarzyszenia Sympatyków Pojazdów Militarnych „Rota” oraz OSP Gidle.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko gra terenowa las tajemniczy las
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE