Sanepid w Radomsku: koronawirus to wciąż zagrożenie

Sanepid w Radomsku: koronawirus to wciąż zagrożenie Fot. pixabay.com

- Koronawirus to wciąż duże zagrożenie dla naszego zdrowia i życia, dlatego w dalszym ciągu powinniśmy utrzymywać dystans społeczny, często myć i dezynfekować ręce oraz nosić maseczki, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach – czytamy w treści apelu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku.

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki są nadal  konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy bankach.

- Tymczasem z  niepokojem zauważamy, że coraz więcej osób rezygnuje z maseczek robiąc zakupy, podróżując środkami komunikacji publicznej czy gromadząc się w miejscach kultu religijnego – napisano w apelu.

Dystans pomiędzy poszczególnymi osobami niemal przestał już istnieć. Nie każdy korzysta z maseczek, środków dezynfekcyjnych, czy rękawiczek co stanowi zwiększone ryzyko zakażenia się koronawirusem SARS CoV-2 .

- Rozporządzenie w sprawie nakazów związanych z epidemią daje właścicielom i obsłudze sklepów możliwość nieobsłużenia klienta, który nie ma założonej maseczki – podkreśla Sanepid.

Mandat za brak maseczki wynosi 500 zł. W skrajnych przypadkach może zostać nałożona kara administracyjna, która wynosi od 5 do 20 tysięcy zł.  

- Dbajmy o siebie i innych - stosujmy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego – zaleca Sanepid.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE