Sandały robocze – bezpieczne obuwie ochronne dla Twoich pracowników

Sandały robocze – bezpieczne obuwie ochronne dla Twoich pracowników

Jednym z ważniejszych zadań pracodawcy jest zapewnienie swoim podwładnym bezpieczeństwa w miejscu pracy. Szkolenia BHP okazują się często niewystarczające, dlatego konieczne jest podjęcie bardziej bezpośrednich kroków, do których zalicza się zakup stosownego ubrania roboczego zapewniającego komfort użytkowania i ochronę, zwłaszcza w zakładach o podwyższonym poziomie ryzyka. Sandały robocze doskonale łączą oba te elementy, jednak na jaki konkretnie model warto się zdecydować i co uwzględniać podczas przeglądania kolejnych ofert? Sprawdź, jak bezpieczne i wygodne będą sandały robocze dla Twoich pracowników. Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania? Poznaj sandały robocze ze wzmocnionymi podnoskami.

Wybierając odpowiednie ubranie robocze dla swoich pracowników warto pamiętać, by było one nie tylko bezpieczne, ale również komfortowe podczas użytkowania. Dlatego właśnie sandały robocze wyróżniają się na tle innych butów ochronnych, oferując swojemu użytkownikowi wyjątkowy komfort. Wszystko to dzięki otworom umieszczonym w wierzchniej części buta, które pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza, zapobiegając poceniu się stopy, odprowadzając nadmiar ciepła. Dzięki temu sprawdzają się one podczas pracy w okresie letnim lub zamkniętych pomieszczeniach, w których szybko zaczyna podwyższać się temperatura.

Innym atutem sandałów roboczych jest materiał wykonania – licowana bydlęca skóra pochodzenia naturalnego w odróżnieniu od włókien syntetycznych "oddycha", eliminując dyskomfort wilgoci wyczuwalnej pod stopami. Zachowana została przy tym dbałość o bezpieczeństwo pracownika, bowiem takie sandały robocze kwalifikowane są jako obuwie bezpieczne S (ang. safety), co oznacza, że ochronią użytkownika przed spadającym przedmiotem o energii 200 J. Pozwoliło to również na spełnienie normy BHP PN-EN-ISO-20345, dzięki czemu pracodawca może mieć pewność, że jego podwładni pracują w bezpiecznych warunkach.

Ochrona przed kontuzjami i wygoda noszenia – obie te rzeczy zapewniają sandały robocze

Gdy porusza się temat obuwia roboczego, to nie sposób nie wspomnieć o podnoksach, czyli wystających elementach wykonanych z gumy, które w szczególności zabezpieczają palce przed zmiażdżeniem. Są one dodatkowo wzmocnione stalową blachą, by użytkownik miał pewność, że jego stopy zostały w odpowiedni sposób zabezpieczone. O tym, na co zwrócić szczególną uwagę podczas doboru butów roboczych dla swoich pracowników i jak wybrać te dostosowane do charakteru pracy w danym zakładzie, można przeczytać w artykule: Na co zwrócić uwagę, wybierając obuwie ochronne i robocze?

Choć sandały robocze mają otwory, nie oznacza to jednak, że w jakiś sposób ustępują pod względem bezpieczeństwa innym butom ochronnym, o czym świadczy m.in. podeszwa wykonana z poliuretanu. Idealnie chroni stopę przed ostrymi, wystającymi elementami, jak gwoździe, potłuczone szkło czy rozżarzone fragmenty metalu. Na stronie glovex.com.pl znaleźć można oferty sandałów roboczych wielu renomowanych producentów, którzy zostali docenieni zarówno przez zwykłych użytkowników, jak i branżowych specjalistów.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE