Samorządy zacieśniają współpracę. Podpisały „Porozumienie Nadpilicze”

Samorządy zacieśniają współpracę. Podpisały „Porozumienie Nadpilicze” Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Przedstawiciele pięciu samorządów: Powiatu Radomszczańskiego, gmin: Przedbórz, Masłowice Wielgomłyny i Żytno podpisali w środę 30 września list intencyjny w sprawie wspólnego powołania ,,Porozumienia Nadpilicze”.

Partnerstwo Jednostek Samorządu Terytorialnego to pierwszy krok do współpracy przy realizacji przyszłych projektów inwestycyjnych i pozyskiwania funduszy na te zadania.

Celem jest stworzenie warunków rozwoju dla samorządów, które w przygotowywanych obecnie dokumentach strategii rozwoju państwa i województwa uznawane są za tereny zagrożone wykluczeniem społeczno – gospodarczym.

– Łączy nas wiele, położenie na Pilicą, szlaki komunikacyjne, ale także łączy nas wiele potrzeb – tłumaczył Mirosław Ociepa, wójt Gminy Żytno, który pełnić będzie rolę lidera podpisanego właśnie porozumienia.

Pierwszym krokiem dokonanym w ramach partnerstwa samorządowego ma być realizacja ,,Pilotażu Centrum Wsparcia Doradczego”, czyli przygotowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pilotażowe wsparcia przy tworzeniu strategii rozwoju regionu. Właściwe skonstruowanie strategii to w przyszłości większa możliwość dostępu do funduszy zewnętrznych, z których finansować będzie można inwestycje kluczowe dla rozwoju regionu i poprawy jakości życia jego mieszkańców.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
powiat radomszczański współpraca porozumienie nadpilicze
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE