Samorządowcy spotkali się z prezesem WFOŚiGW

Samorządowcy z terenu powiatu radomszczańskiego spotkali się z prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dowiedzieli się, jaką ofertę w zakresie programów związanych z ochroną środowiska ma dla samorządów WFOŚiGW oraz przedstawili swoje potrzeby i oczekiwania.

Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Radomsku było jednym z cyklu spotkań, jakie od dwóch tygodni organizuje w terenie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Samorządy są dla nas bardzo ważnym beneficjentem. Mamy bardzo szeroką ofertę, jeśli chodzi o gospodarkę wodno-ściekową. Na topie są w tej chwili odnawialne źródła energii oraz termomodernizacja – mówił Wojciech Miedzianowski, prezes WFOŚiGW w Łodzi.

W spotkaniu, oprócz przedstawicieli WFOŚiGW oraz samorządowców, wzięła udział również poseł Anna Milczanowska.

- W strategii, zarówno Radomska, powiatu radomszczańskiego, jak i całego województwa i kraju, mamy transformację klimatyczną, którą już rozpoczęliśmy i na którą będzie przeznaczone bardzo dużo środków. Pamiętajmy, że gminy jeszcze w niewielkim stopniu są skanalizowane, że walczymy ze smogiem. Dlatego musimy stawiać na ekologię, bo zależy nam na tym, żebyśmy żyli wszyscy w przyjaznym środowisku naturalnym – zauważa poseł Anna Milczanowska.

Równolegle ze spotkaniem dla samorządowców prowadzone były konsultacje z przedstawicielem WFOŚiGW, przeznaczone dla mieszkańców powiatu radomszczańskiego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko spotkanie wfośigw ekologia samorządowcy ochrona środowiska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE