Sadzili drzewka i dziękowali za współpracę

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 oraz Zamiejscowy Ośrodek Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi zorganizowały wspólny happening pod hasłem „Wiwat myszka i podwyżka”.... ››

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 oraz Zamiejscowy Ośrodek Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi zorganizowały wspólny happening pod hasłem „Wiwat myszka i podwyżka”. Odbył się on 27 kwietnia.Happening miał wymiar ekologiczny. Młodzież szkolna przygotowała krótką część artystyczną z okazji obchodzonego niedawno Dnia Ziemi. Następnie wszyscy uczestnicy – uczniowie, studenci, wykładowcy i zaproszeni goście - posadzili przy szkolnym ogrodzeniu kilkadziesiąt drzewek i krzewów, ufundowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku. Zgodnie z hasłem imprezy nastąpiła podwyżka ilości zieleni w otoczeniu szkoły.A co z tytułową „myszką”? Myszki komputerowe były podarunkiem łódzkiej uczelni dla radomszczańskich uczniów. Jak się okazało – 27 kwietnia te niezbędne urządzenia obchodziły swoje 30-te urodziny.Wspólnie zorganizowany happening był okazją do podziękowania ZS-G nr 2 za współpracę – od dwóch lat bowiem studenci SWSPiZ uczą się bowiem przy ul. Piłsudskiego w Radomsku. Do tych podziękowań dołączyła także obecna na happeningu Anna Milczanowska.

W Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym SWSPiZ uczy się ponad 200 studentów, a w tym roku w szkole będzie kilkudziesięciu pierwszych absolwentów. Od nowego roku akademickiego uczelnia chce ruszyć z nowym kierunkiem w Radomsku – fizjoterapią.


W roku 2010 uczelnia zakupiła budynek przy ul. Sucharskiego w Radomsku, jednak – jak poinformowano podczas happeningu – termin rozpoczęcia remontu budynku wciąż nie jest znany, bo wiele spraw jest w trakcie wyjaśniania. Szkoła złożyła dokumenty w sprawie dofinansowania inwestycji, później będzie trzeba rozpisać przetarg. Równolegle trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na prace budowlane. Jak zapewniają przedstawiciele uczelni – intencją uczelni jest, żeby jak najszybciej przejść „na swoje”.


Więcej o:
swspiz uczelnia happening ekologia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE