Sąd nakazał przeprosić wójta Krzysztofa Ciupińskiego

Sąd nakazał przeprosić wójta Krzysztofa Ciupińskiego

Na godziny przed ciszą wyborczą, Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim wydał postanowienie, w którym nakazuje przeproszenie Krzysztofa Ciupińskiego, wójta gminy Ładzice przez pełnomocnika referendum Katarzynę Sikorską.

Wójt postanowienie Sądu umieścił na swoim profilu na Facebooku.

Zobacz: Wójt gminy Ładzice pozwał inicjatorów referendum

Sąd nakazał Katarzynie Sikorskiej w ciągu dwóch godzin od wydania postanowienia, umieszczenia na swoim profilu na Facebooku przeprosin o treści:

Ja, Katarzyna Sikorska – pełnomocnik Grupy Referendalnej w wyznaczonym na dzień 10 października referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Ładzice przed upływem kadencji – oświadczam, że następujące informacje zawarte w ulotce zatatuowanej „10 października 2021” są nieprawdziwe: - że nastąpił zwrot do Urzędu Marszałkowskiego przyznanych środków zewnętrznych, - że brak jest pozyskiwania z Unii Europejskiej  i że w konkursie na odnawialne źródła energii mieszkańcy Gminy Ładzice mieli płacić za dokumenty jako jedyni w województwie, - że miał miejsce nepotyzm w zatrudnianiu, - że miało miejsce niszczenie mienia gminy i za rozpowszechnianie tych nieprawdziwych informacji na terenie Gminy Ładzice w toku kampanii referendalnej przepraszam - Katarzyna Sikorska.

Ponadto Sąd nakazał Katarzynie Sikorskiej wpłatę 2 tys. zł na rzecz PCK. Wójt domagał się 10 tys. zł, a także konfiskatę ulotek referendalnych. W tym przypadku Sąd odrzucił ten wniosek.

Więcej o:
krzysztof ciupiński katarzyna sikorska referendum referendum ładzice gmina ładzice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE