Są pieniądze na zagospodarowanie „glinianek”

Fot. wizualizacja

Na tę inwestycję wielu mieszkańców Radomska czeka od dawna. Mowa o zagospodarowaniu terenu „glinianek”, gdzie ma zostać utworzony teren rekreacyjno-wypoczynkowy. Urząd Miasta po wielu staraniach, otrzymał ponad 7,5 mln złotych dofinansowania na to zadanie. Decyzję o przyznaniu środków podjął 15 lutego 2021 r. Zarząd Województwa Łódzkiego.

- Dzięki otrzymaniu dofinansowania 10 hektarów terenu po dawnych gliniankach w dzielnicy Kowalowiec będzie mogło być zagospodarowane. Stworzymy tam nową przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową dla mieszkańców. Jest to bardzo duży projekt. Bardzo się cieszę, że udało nam się to dofinansowanie pozyskać - mówi prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Koszt całego zadania to ok. 13 mln złotych. Brakująca kwota jest zabezpieczona w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta.

W 2021 roku zostanie opracowana dokumentacja techniczna inwestycji. Kolejne dwa lata potrwa budowa.

Przypomnijmy. W ramach projektu zagospodarowania „glinianek” mają powstać boiska, korty tenisowe, tory rowerowe, pole do gry w mini-golfa, ścianki wspinaczkowe, siłownia zewnętrzna wyposażona w urządzenia nakierowane na mieszkańców uprawiających sporty wyczynowe. Ma to być miejsce rekreacyjne, z którego będą mogły korzystać całe rodziny.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko glinianki zagospodarowanie glinianek dofinansowanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE