Rzeźby na skwerze

Na skwerze im. Stanisława Niemca w Radomsku powstał park rzeźb plenerowych inspirowanych twórczością Tadeusza Różewicza. Rzeźby wykonano w Centrum Rzeźby Polskiej Orońsko.

Na skwerze im. Stanisława Niemca w Radomsku (pomiędzy ulicą Kościuszki i Narutowicza) powstał park rzeźb plenerowych inspirowanych twórczością Tadeusza Różewicza. Rzeźby wykonano w Centrum Rzeźby Polskiej Orońsko.

Pierwsza rzeźba "Niepodzielny", autorstwa Marcina Nosko stanęła na skwerze w poniedziałek 29 czerwca. Kolejne dołączyły do niej dzień później. W sumie rzeźb jest pięć. Rzeźby są inspirowane cytatem z "Kartoteki. Kartoteki rozrzuconej",  Tadeusza Różewicza: "Długo wędrowałem, zanim doszedłem do siebie", a wykonali je uczestnicy pleneru w Centrum Rzeźby Polskiej Orońsko. O plenerze informowaliśmy  na naszych łamach pod koniec kwietnia.

Autorzy i nazwy rzeźb:

Bogdan Wajberg "Januszowi, Tadeuszowi, Stanisławowi Różewiczom"- pracuje na Wydziale Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi w Pracowni Rzeźby. Autor i koordynator międzynarodowych warsztatów i sympozjów studentów i pedagogów w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Kurator wystaw krajowych i międzynarodowych. Uczestnik licznych warsztatów i sympozjów w Europie;
Maciej Aleksandrowicz "Trzy w jednym" - wykładowca na Wydziale Rzeźby w Pracowni Projektowania Przestrzennego ASP w Warszawie;
Mariusz Burdek "Trwanie" - asystent na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku;
Andrzej Kosowski "Droga"- Pracownik dydaktyczny na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu;
Marcin Nosko "Niepodzielny" - prowadzi Pracownię Rzeźby w Kamieniu na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rzeźby powstały w ramach Różewicz Open Festiwal 2015. Rzeźby do zobaczenia poniżej.

Więcej o:
rzeźba rożewicz mdk plener skwer
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE