Rzeźba z projektu „RaDOMsko Różewicza” już stoi

Rzeźba z projektu „RaDOMsko Różewicza” już stoi Fot. Klaudia Gajda

Na skwerze Niemca w Radomsku vis-à-vis budynku Kinemy ustawiona została rzeźba – instalacja wyspawana z metalowych elementów – także ze złomu. Praca została przygotowana podczas trzydniowych warsztatów przygotowanych przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych.

Niecodzienna rzeźba pojawiła się w Radomsku, na razie będzie stać na skwerze Niemca przy ulicy Narutowicza. Ekspozycja to ogromna książka (można do niej zajrzeć), z obu stron przedstawione zostały postaci z książkami. Na rzeźbie pojawiły się elementy takie jak kamera, zabawki, fragmenty wierszy Tadeusza Różewicza.

- Bardzo dziękujemy Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku, gdzie odbywały się warsztaty za wyrozumiałość i życzliwość. Uczestnicy zajęć pracowali od rana do wieczora – mówi Krystyna Michalska z Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku.

Rzeźba to efekt projektu „RaDOMsko Różewicza”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021".

Realcja wideo z warsztatów w piątkowym serwisie Flesz Radomsko24.pl (27.08.2021 r.)

RaDOMsko Różewicza. Warsztaty spawania artystycznego

Więcej o:
Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Radomsko Radomsko FIK Rok Różewicza Rzeźba Różewicza Radomsko Narutowicza gigantyczna książka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE