Rzemieślnicy świętują w cieniu koronawirusa

Rzemieślnicy świętują w cieniu koronawirusa Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku/ UM Radomsko

19 marca przypada wspomnienie patronów rzemieślników – św. Józefa i św. Klemensa. Swoje święto obchodzą m.in. piekarze, cukiernicy, kucharze, fryzjerzy, kominiarze, mechanicy oraz stolarze. Tegoroczne obchody różnią się od tych, które organizowane były w minionych latach. Z powodu pandemii koronawirusa zrezygnowano z przemarszu ulicami miasta oraz branżowych wykładów. Ograniczono się jedynie do udziału w mszy świętej w intencji rzemieślników. Udział w nabożeństwie wzięły również władze miasta i powiatu.

Dzień Rzemieślnika – obchodzony był zwykle bardzo radośnie. Dziś święto przybrało inny charakter. To dzień, w którym przedsiębiorcy, dotknięci kryzysem gospodarczym spowodowanym przez pandemię koronawirusa, myślą o swojej przyszłości.

- Kiedy przed rokiem świętowaliśmy Dzień Stolarza, pandemia koronawirusa dopiero się rozpoczynała. Życzyłem wtedy naszym klientom, pracownikom i współpracownikom zdrowia i wytrwałości. Tego samego życzę teraz. Szczególnie dziś ważne jest, żeby ta nadzieja na lepsze jutro była jeszcze silniejsza. Firma Korner cały czas sie zmienia, chcemy jak najlepiej dopasować naszą ofertę do najnowszych trendów rynku meblarskiego. Intensywnie pracujemy nad promocją nowej kolekcji Pfleiderera, kolekcji  bardzo dobrej, która jest chwalona przez współpracujących z nami projektantów oraz stolarzy. Już w najbliższych miesiącach wprowadzimy dla naszych klientów szereg innowacji, dzięki którym będą mogli oszczędzać czas i pieniądze. Dążę do tego, żeby współpraca z nami była coraz bardziej owocna. Jeszcze raz, w tym szczególnym dniu, życzę wszystkim przedsiębiorcom przede wszystkim zdrowia, bo to ono jest w dobie pandemii najcenniejsze – mówi Krzysztof Widawski, prezes zarządu firmy Korner sp. z o.o.

Radomszczańscy przedsiębiorcy, z którymi rozmawialiśmy przyznają, że sytuacja ekonomiczna, do której doprowadziła pandemia, jest bardzo trudna.

- Oczywiście, moja firma, jak wszystkie inne w kraju, odczuwa skutki pandemii. Rozmawiam w wieloma przedsiębiorcami i niektórzy z nich zmuszeni byli niestety do zwolnień pracowników, a nawet likwidacji firm. Jest bardzo ciężko, ale trzeba robić wszystko, by ten okres przetrwać – podkreśla Krzysztof Krakowski, właściciel cukierni.

- Jest wiele ograniczeń. Pracownicy boją się o swoje zdrowie, szczególnie kierowcy, którzy podróżują po całym kraju – zauważa Waldemar Gołąb, Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku.

Czego życzyć przedsiębiorcom w dniu ich święta?

- Przede wszystkim zdrowia i wytrwałości oraz tego, by pandemia szybko się skończyła – mówi Waldemar Gołąb.

- Zdrowia, opatrzności bożej, szybkiego zakończenia pandemii oraz mądrych decyzji osób rządzących – dodaje Krzysztof Krakowski.

Więcej o:
radomsko rzemieślnicy przedsiębiorcy dzień stolarza dzień rzemieślnika
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE