Rzeczy używane zaczynają Cię przytłaczać? Zobacz gdzie je sprzedać!

Rzeczy używane zaczynają Cię przytłaczać? Zobacz gdzie je sprzedać!

Wiosenne porządki oznaczają często generalny przegląd szafy i pozbycie się rzeczy, w których już nie chodzimy lub których już nie używamy. Zamiast wyrzucać rzeczy, warto wystawić je na sprzedaż, zwłaszcza jeżeli ciągle są one w dobrym stanie i mogą zostać wykorzystane przez inną osobę. Internet pełen jest miejsc, gdzie można łatwo sprzedać rzeczy używane i tym samym nie tylko pozbyć się zbędnych rzeczy, ale też dodatkowo zarobić.

Gdzie wystawić ogłoszenie o sprzedaży rzeczy używanych?

Jeśli do sprzedania mamy rzeczy różnego rodzaju, a więc nie tylko ubrania, ale też np. meble, sprzęt AGD czy książki to warto poszukać takiego serwisu z ogłoszeniami, który umożliwia sprzedaż wszystkich rzeczy w jednym miejscu. Bardzo ważna będzie też możliwość trafienia do odbiorców w konkretnej lokalizacji, dzięki czemu można np. zaoszczędzić na kosztach wysyłki, gdyż kupujący chętnie odbierze rzeczy osobiście w swoim mieście.

Przykładem portalu, gdzie można sprzedawać rzeczy używane w województwie łódzkim jest Sprzedawacz.pl. Ogłoszenia można tam wystawiać za darmo. Wystarczy tylko wejść na stronę i dodać nowe ogłoszenie wybierając odpowiednią kategorię, wprowadzając cenę, koszty dostawy, opis przedmiotu, zdjęcie i swoje dane kontaktowe. Do dodania ogłoszenia nie jest wymagana rejestracja - wystarczy adres email i imię wystawiającego.

O czym pamiętać sprzedając rzeczy w Internecie?

Bardzo ważny będzie dokładny opis sprzedawanego przedmiotu, a także zdjęcie. W opisie istotne będzie zwrócenie uwagi na najważniejsze cechy przedmiotu, takie jak kolor, materiał czy rozmiar. Warto też dodać informację o tym, czy rzecz była często noszona i czy widać na niej ślady użytkowania np. lekkie przetarcia czy zabrudzenia. Wpisując rozmiar np. ubrań, to oprócz standardowego S czy M warto też podać wymiary w centymetrach. Aby zwiększyć swoje szanse na to, że przedmiot znajdzie swoich odbiorców warto pamiętać o zastosowaniu odpowiednich fraz i słów kluczowych w opisie przedmiotu, po których inne osoby mogą szukać np. interesujących ich ubrań czy mebli.

Opis powinien jednocześnie zachęcać do zakupu. Zdjęcie przedmiotu powinno z kolei być wyraźne i w miarę możliwości jak najlepiej odzwierciedlać rzeczywisty kolor. Warto też wykonać zdjęcia różnych detali, które mogą zaciekawić kupujących jak np. oryginalne, ozdobne guziki na koszuli, metka potwierdzająca oryginalność danego przedmiotu czy jego skład. Zdjęcie warto wykonać z różnych stron, a w przypadku ubrań także pokazać, jak dana rzeczy prezentuje się na osobie, którą ją nosi.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE