Rząd przygotowuje propozycje stopniowego znoszenia ograniczeń związanych z epidemią

Rząd przygotowuje propozycje stopniowego znoszenia ograniczeń związanych z epidemią Fot. pixabay.com

- Rząd przygotowuje propozycje stopniowego znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, ale ten proces będzie prowadzony bardzo ostrożnie, bo musi być dostosowany do bieżącej sytuacji - powiedział w środę 15 kwietnia 2020 r. szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk był pytany w Radiu Zet, od kiedy rząd planuje zmniejszać ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa.

- W tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć precyzyjnie, kiedy będą likwidowane poszczególne obostrzenia. Znoszenie ograniczenie związanych z koronawirusem jest planowane, ale to, co trzeba podkreślać dzisiaj, to to, że będzie to dostosowane do aktualnej sytuacji - zapowiedział szef KPRM.

Dodał, że szereg krajów, w których liczba osób chorych jest większa niż w Polska, jak Austria, Czechy, Francja, Hiszpania, powoli znosi ograniczenia związane z epidemią.

- Rząd przygotowuje pewne propozycje stopniowego znoszenia tych ograniczeń. Te decyzje zapadają w trakcie posiedzeń rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Będziemy na bieżąco informować, jak te ograniczenia będą znoszone. W najbliższych dniach będziemy informować o decyzjach, które będą w tej sprawie zapadały. Chcemy przedstawić harmonogram, czy założenia takiego harmonogramu, znoszenia tych ograniczeń, podkreślając jednocześnie, że ten proces będzie prowadzony w sposób bardzo ostrożny dlatego, że musi być dostosowany do bieżącej sytuacji - oświadczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- Chcielibyśmy iść w takim kierunku, który można określić krótkim zdaniem: tyle wolności, ile można, a tyle ograniczeń, ile to jest konieczne - dodał Dworczyk.

(PAP)

Więcej o:
koronawirus ograniczenia epidemia rząd zniesienie ograniczeń koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE