Rząd pracuje nad możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się podczas świąt

Rząd pracuje nad możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się podczas świąt Fot. pixabay.com

- Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii. Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się - poinformował w sobotę 21 listopada premier Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej w sobotę premier był pytany, czy rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się podczas świąt Bożego Narodzenia. Morawiecki ocenił, że redukcja kontaktów społecznych w czasie świąt jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii.

- Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce - powiedział premier.

Zaznaczył jednocześnie, że rząd już zaproponował szeroki pakiet wsparcia dla branż. Wskazał, że najbardziej poturbowane przez drugą falę koronawirusa są branże: turystyczna, hotelarska i gastronomiczna.

- O te branże szczególnie zadbamy, ale wszystkich Polaków musimy dzisiaj poprosić, żeby nie planowali wyjazdów, dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy dochodzi do tego mieszania się pomiędzy sobą ludzi i zwiększonego prawdopodobieństwa transmisji koronawirusa - dodał.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko obostrzenia lockdown
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE