RUTW SAN Radomsko nie zapomina o swoich słuchaczach

RUTW SAN Radomsko nie zapomina o swoich słuchaczach

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku SAN, w okresie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa nie zapomina o swoich słuchaczach przebywających w domach.

- Ograniczenia związane z wychodzeniem z domu, zawieszeniem zajęć na uczelniach i odwołaniem wszystkich wydarzeń są dla seniorów dużym wyzwaniem, zwłaszcza, że do tej pory były to osoby aktywne. Często samotni, zaliczani są do grupy najwyższego ryzyka zachorowania na COVID-19 - mówi nam Ewa Kaczmarczyk prezes RUTW.

Teraz seniorzy mogą uczestniczyć zdalnie w wykładach i warsztatach. W czasie epidemii seniorzy mogą zdalnie uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach, tańcu czy wspólnym oglądaniu filmów. Mają też możliwość podróżowania wirtualnie. Studenci mają spotkania balkonowe przy kawie na czacie wideo.

- Po zawieszeniu wykładów na RUTW, postanowiliśmy więc przygotować zajęcia zdalne. Warsztaty tańca i gimnastyki są przy współpracy z Centerko Inne to wykłady z zaprzyjaźnionymi wykładowcami dotyczą m.in. sztuki czy filozofii. Korzystamy też z ogólnodostępnej kultury wirtualnej czy spotkaniach z pisarzem – oczywiście wirtualnie. Sami też czytamy dla innych. Warsztat malowania i robótek ręcznych też się u nas uruchomił. Przy wirtualnej kawie dzielimy się dobrymi radami sadzenia roślin, gotowania, pieczenia czy wreszcie bierzemy udział wspólnie w akcji pomocy, dołączając cegiełki co nas wzmacnia – opowiada o pracy podczs pandemii, prezes Kaczmarczyk.

Zdalny Uniwersytet Trzeciego wieku FB zaprasza wszystkich. Do dyspozycji spotkania on-line na skype.

- Mamy zajęcia: gimnastyka umysłu-pamięci czy ABC internetu, obsługa programu, obróbka zdjęć, kosmetyki domowe, medytacja. Nie można pominąć pana Krzysztofa Ciecórę, który też angażuje się aktywnie by zajęcia były dla nas normalnością - dodaje prezes.

- Organizujemy też spotkania z ciekawymi ludźmi z pisarzami, poetami. Umożliwia nam to wydawnictwo Poetariat. Są również spotkania z psychologiem. Jest język angielski, gimnastyka zdrowego kręgosłupa, warsztaty rękodzieła. Kolędowaliśmy razem na skype. Co roku mieliśmy spotkanie noworoczne. To nie było możliwe w tym roku, ale była nauka on-line. Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie się włączyli w dzieło nauki zdalnej - kończy Ewa Kaczmarczyk.

Więcej o:
rutw san radomsko uniwersytet trzeciego wieku ewa kaczmarczyk rutw radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE