Ruszyły prace przy budowie sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Prymasa Wyszyńskiego i Tysiąclecia w Radomsku

Ruszyły prace przy budowie sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Prymasa Wyszyńskiego i Tysiąclecia w Radomsku

Zgodnie z zapowiedziami powiatowych urzędników ruszyły prace mające na celu zamontowanie sygnalizacji świetlnej na jednym z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście. Dziś (czwartek, 13 lutego) do prac przystąpili pracownicy firmy, która wygrała przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Skrzyżowanie ul. Prymasa Wyszyńskiego i Tysiąclecia w Radomsku to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. Wkrótce powinno się to jednak zmienić. Po kilkuletnich „przepychankach” z udziałem lokalnych samorządowców tak z miasta, jak i z powiatu oscylujących wokół koncepcji: rondo czy sygnalizacja zapadła ostateczna decyzja. Postawiono na sygnalizację świetlną.

- Wykonawcą tej inwestycji jest firma Inżynieria Ruchu Drogowego z Częstochowy. Zgodnie z projektem, na skrzyżowaniu ma działać tzw. sygnalizacja inteligentna, akomodacyjna, wyposażona w wyczuwające natężenie ruchu pętle indukcyjne, połączone ze sterownikiem. Dzięki temu zielone światło będzie paliło się dłużej tam, gdzie na przejazd oczekuje więcej samochodów – wyjaśnia Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia, sygnalizacja świetlna powinna zostać oddana do użytku do końca kwietnia 2020 r. Koszt inwestycji to blisko 280 tys. złotych. Pieniądze pochodzą w całości z budżetu powiatu radomszczańskiego.

Więcej o:
starostwo powiatowe w radomsku skrzyżowanie radomsko skrzyżownanie tysiąclecia i wyszyńskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE