Ruszyła przebudowa ul. Piłsudskiego w Radomsku

Ruszyła przebudowa ul. Piłsudskiego w Radomsku Fot. UM Radomsko

Rozpoczęły się prace przy przebudowie ulicy Piłsudskiego w Radomsku, na odcinku od Miejskiego Domu Kultury, do skrzyżowania z ulicą Targową, gdzie docelowo powstanie rondo

Należy spodziewać się utrudnień, jednakże przez całość trwania inwestycji ruch na przebudowywanym odcinku będzie zachowany, a odbywać się będzie wahadłowo. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to pierwszy kwartał 2021 r.

Na ulicy ma zostać wykonana nowa, asfaltowa nawierzchnia, chodniki z kostki betonowej, miejsca postojowe i ścieżka rowerowa. Wykonana zostanie również sieć kanalizacji deszczowej, wybudowane zostanie przyłącze wodociągowe do studni wodomierzowej, przebudowane zostaną sieci wodociągowa, telekomunikacyjna i elektryczna. Skrzyżowanie z ulicą Targową zostanie zastąpione rondem.

Przebudowane zostanie również oświetlenie uliczne. Na moście nad rzeką Radomką po stronie szkoły podstawowej nr 2 wymieniona zostanie barierka.

Pod nowe miejsca postojowe wycięte zostaną drzewa, jednak w projekcie zaplanowane są nowe nasadzenia drzew, krzewów i traw wraz z dodatkowymi 7 drzewami odmiany Jesion Wyniosły.

Koszt inwestycji wyniesie blisko 2,7 mln złotych brutto, wykonawcą jest firma FIBA s.c.

Więcej o:
przebudowa ulicy piłsudskiego piłsudskiego radomsko remont radomsko remont piłsudskiego
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE