Radomsko, Łódzkie -0.8o Niedziela, 26 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Ruszyła kampania Koalicji Obywatelskiej. Przedstawiono kandydatów do sejmu

Miasto
Beata Januszewska

Podczas konferencji prasowej w czwartek 5 września przedstawiono kandydatów Koalicji Obywatelskie z powiatu radomszczańskiego do sejmu RP. Na liście KO jest ich trzech: Magdalena Spólnicka, Roman Janiec i Jan Kowalczyk.

Kandydaci okręgu piotrkowskiego Koalicji Obywatelskiej z powiatu radomszczańskiego na liście do sejmu to Magdalena Spólnicka z Radomska miejsce 2, Roman Janiec z gminy Masłowice miejsce 9 i Jan Kowalczyk z gminy Radomsko miejsce 16. Po przedstawieniu kandydaci zaprezentowali swoje propozycje programowe.

Magdalena Spólnicka ostatnie dwie kadencje pełniła funkcję radnej miejskiej. Wśród jej pomysłów kampanijnych znalazły się 98-procentowe dofinansowania do wymiany pieców, uruchomienia rządowego programu rozbudowy sieci ciepłowniczej oraz podwyższenia nakładów na służbę zdrowia.

Roman Janiec jest dyrektorem w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Małych. Jako nauczyciel z 25-letnim stażem wskazywał na problemy w polskiej edukacji i na tym chciałby się skupić w swojej pracy jako polityk.

Jan Kowalczyk pochodzi z Kietlina i jest rolnikiem, prowadzącym od 37 lat gospodarstwo rolne. Jak mówił problemy w rolnictwie nie są mu obce, dlatego też chciałby zostać przedstawicielem rolników w sejmie. Mówił m.in. o problemach braku odgórnych uregulowań w kwestii powodzi i susz, braku od dwóch lat bonifikat na nawozy. Chciałby przywrócenia wcześniejszego wieku emerytalnego dla rolników. Oprócz tego chciałby poprawy stanu dróg i chodników w kraju.

Trójka kandydatów wspólnie podkreślała, że jednym z ważnych problemów, którym chcieliby się zająć jest ten dotyczący ekologii w kraju.

komentarze