Ruszyła akcja „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”

Fot. Wojciech Bojdo

Ruszyła kolejna edycja kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”. W Radomsku, wzorem lat ubiegłych, kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie aut w stacji kontroli pojazdów AutoCentrum „Elcar” przy ulicy Narutowicza 59. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.

W sobotę, 23 października 2021 r., w stacji przy ul. Narutowicza 59 kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego samochodu. Na terenie miasta spotkać można policyjne patrole, które zwracają szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdów. Tylko przez pierwszą godzinę akcji funkcjonariusze ujawnili kilka przypadków niewłaściwego stanu oświetlenia.

Niektórzy z zatrzymanych przez policjantów kierowców od razu postanowili skorzystać z usług stacji i sprawdzić ustawienie świateł. Inni zdecydowali się samodzielnie wymienić spalone żarówki.

- Właściwe ustawienie świateł wpływa na jakość oświetlenia drogi, zwłaszcza w porze wieczorowo-nocnej. Z uwagi na zbliżającą się porę jesienno-zimową prowadzona jest kampania „Twoje światła-nasze bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadamianie kierującym, że oświetlenie w pojeździe musi być sprawne i prawidłowo działać. Musimy mieć sprawne obydwa światła mijania lub drogowe – w zależności od warunków atmosferycznych. Musi być również ustawiony odpowiedni kąt padania świateł – wyjaśnia Grzegorz Kącki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W Radomsku światła można sprawdzić bezpłatnie w stacji przy ul. Narutowicza 59 w cztery soboty tj. 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 roku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko policja radomsko sprawdzanie świateł akcja kampania twoje światła nasze bezpieczeństwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE