Ruszył nabór projektów w V edycji budżetu obywatelskiego „Łódzkie na plus”

Ruszył nabór projektów w V edycji budżetu obywatelskiego „Łódzkie na plus”

Rozpoczął się nabór projektów zadań do V edycji budżetu obywatelskiego „Łódzkie na plus”. Zadania wyłonione w wyniku jego realizacji zostaną zrealizowane w roku 2022. Na realizację zadań przeznaczone zostaną 8 mln zł.

Podobnie, jak podczas dwóch poprzednich edycji, projekty zadań będzie można składać w ramach puli wojewódzkiej (projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym) oraz 24 pul powiatowych (projekty zadań nieinwestycyjnych):o charakterze sportowym, w tym z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych, dotyczące bezpieczeństwa publicznego, o charakterze turystycznym, z zakresu edukacji ekologicznej, z zakresu ochrony środowiska, z zakresu rehabilitacji zdrowotnej, z zakresu upowszechniania folkloru związanego z województwem, upowszechniających kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.

W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt. Nabór projektów zadań potrwa do 12 kwietnia, a ostateczną listę projektów zadań poddanych pod głosowanie poznamy do 25 czerwca.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.

Więcej o:
łódzki budżet obywatelski budżet województwa łódzkiego województwo łódzkie

Załączniki

formularz-zglaszania.docx

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE