Rusza Szlachetna Paczka. Poszukiwani wolontariusze!

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze kilka miesięcy, to jednak są już tacy, którzy rozpoczęli do nich przygotowania - m.in. lokalni liderzy Szlachetnej Paczki, którzy poszukują wolontariuszy. Tak jest również w Radomsku.

Choć do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka miesięcy, to jednak są już tacy, którzy rozpoczęli do nich przygotowania - m.in. lokalni liderzy "Szlachetnej Paczki", którzy poszukują wolontariuszy. Tak jest również w Radomsku.

Szlachetna Paczka na terenie Radomska działa już drugi rok. Schemat jest bardzo prosty: wolontariusze wybierają potrzebujące rodziny, rodziny określają swoje potrzeby, a darczyńcy kompletują świąteczne paczki, które następnie trafiają do rodzin.

 

Koordynatorem tegorocznej Szlachetnej Paczki na terenie Radomska jest Anna Lasoń, która na sto dni przed finałem akcji rozpoczęła poszukiwanie wolontariuszy. Zadaniem 14 osób będzie wybór rodzin, które w tym roku otrzymają pomoc w ramach Szlachetnej Paczki.

 

Osoby, które chciałyby zaangażować się w akcję, powinny w pierwszej kolejności zarejestrować się na stronie internetowej Drużyny SuperW:

 

- Następnie potencjalny wolontariusz jest zaproszony na rozmowę rekrutacyjną. Po niej dostanie wiadomość, czy zostaje przyjęty do projektu, czy tez być może będzie mógł pomóc w inny sposób. Kolejnym krokiem jest jednodniowe szkolenie, po którym wolontariusz jest gotowy do odwiedzania rodzin. Przeprowadza on z rodziną ankietę, bada jej potrzeby i po tym spotkaniu określa, czy włączyć rodzinę do projektu czy nie. - mówi Anna Lasoń. I dodaje - To jest bardzo odpowiedzialna funkcja, dlatego szukamy osób otwartych na innych, pewnych swoich możliwości, znających swoje mocne strony. Osoby, które zaangażują się w akcję, z pewnością będą mogły się rozwinąć, wiele się nauczyć.

 

Rodziny, które trafią na listy wolontariuszy, zostaną wytypowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i pokrewne instytucje zajmujące się pomocą potrzebującym.

 

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję!

Więcej o:
szlachetna paczka boże narodzenie pomoc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE