Rusza „Szkoła z Gigantami”, czyli ogólnopolskie warsztaty online z programowania dla uczniów i nauczycieli

Rusza „Szkoła z Gigantami”, czyli ogólnopolskie warsztaty online z programowania dla uczniów i nauczycieli

Po raz kolejny rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów, ale też i nauczycieli. Dwa programy - „Szkoła z Gigantami” dla młodych miłośników kodowania oraz „Nauczyciel Przyszłości” skierowany do kadry nauczycielskiej chcącej podnieść swoje cyfrowe kompetencje, startują już 30 listopada i potrwają przez pierwsze 2 tygodnie grudnia.

Zajęcia prowadzone będą w formie webinarów na żywo na kanale YouTube. Zapisy już trwają na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Patronat honorowy nad akcją objął Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE).

Program zajęć Szkoła z Gigantami jest przewidziany dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dla kadry pedagogicznej w całej Polsce. Do wzięcia udziału w zajęciach Szkoła z Gigantami zapraszamy całe szkoły, aby mogły zaproponować zajęcia w ramach lekcji informatyki, a także zawalczyć o atrakcyjne nagrody dla szkół - vouchery do wykorzystania na sprzęt technologiczny oraz vouchery na kursy programowania, które zostaną przyznane na podstawie liczby zapisanych uczniów. Szkoły biorące udział w akcji będą mogły monitorować swoją pozycję w rankingu na stronie internetowej organizatora akcji pod adresem www.ranking.szkolazgigantami.pl.

Młodsi uczniowie w wieku 9 - 12 lat wraz z trenerem spróbują przenieść światy najpopularniejszych gier, jak Minecraft, Pokemon czy Fortnite do środowiska programistycznego Scratch. Starsi uczestnicy w wieku 13- 18 lat poznają natomiast tajniki tworzenia stron internetowych.  Kursy (Nauczyciel Przyszłości) skierowane do nauczycieli, mają  wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi do prowadzenia zajęć online, a także chcących zgłębić swoją wiedzę z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół (Scratch, Python). Partnerem akcji jest firma Microsoft Polska, która poprowadzi jedne z zajęć.

Zajęcia będą prowadzone na platformie YouTube na kanale Giganci Programowania. Aby wziąć w nich udział, wymagany jest jedynie sprawny komputer oraz Internet.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza zapisowego, który dostępny jest na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Zapisani uczestnicy przed każdą lekcją otrzymają link do transmisji na żywo.

Portal Radomsko24.pl jest patronem medialnym akcji.

Więcej o:
szkoła z gigantami szkoła radomsko szkolenie on line
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE