Rusza przebudowa "mostka"

Jeszcze w kwietniu rozpoczną się prace związane z przebudową łącznika między ulicami Reymonta i Sierakowskiego w Radomsku, tzw. mostka.

Dobiegają końca formalności związane z przebudową wiaduktu między ulicami Reymonta i Sierakowskiego w Radomsku, tzw. mostka. Budowa ruszy w tym miesiącu.
fot. archiwum Radomsko24.pl
Firma Filar z Wrocławia, będąca wykonawcą - w formule projektuj -buduj - przebudowy wiaduktu kolejowego już złożyła do wojewody łódzkiego wnioski o pozwolenie na rozbiórkę i budowę. - Zgodnie z harmonogramem plac budowy udostępniamy wykonawcy 21 kwietnia. Mam zapewnienie firmy, że lada dzień rozpoczną w okolicy wiaduktu urządzanie zaplecza na potrzeby tej przebudowy - mówi Wojciech Ślusarczyk, wiceprezydent Radomska.

Na pozostałe dwa zadania - przebudowę ulic Reymonta, Sierakowskiego i Warszyca oraz łącznika pod "mostkiem" oraz przebudowę systemu podziemnej kanalizacji w tym rejonie wraz z przeciskami pod nasypem kolejowym - trwają przetargi.

- Oferty zostały otwarte i teraz są badane. Na każde z zadań złożone zostały po dwie oferty - zaznacza Agnieszka Węglewska, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych.

Po rozstrzygnięciu przetargów i wyborze wykonawców podpisane zostaną umowy i firmy przystąpią do równoległego realizowania trzech ważnych dla radomszczan inwestycji. Kierowcy muszą się liczyć w tym czasie z utrudnieniami w ruchu przez centrum miasta. Zakończenie przebudowy wiaduktu planowane jest pod koniec br.

informacja UM w Radomsku

Więcej o:
remont pkp remont przejazdy rewitalizacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE