Rusza policyjna akcja „Wielkanoc 2022”

Rusza policyjna akcja „Wielkanoc 2022” Fot. arch. redakcji

W okresie od 15 kwietnia do 18 kwietnia 2022 roku policjanci z terenu województwa łódzkiego prowadzić będą działania „Wielkanoc 2022”.

Mundurowi z łódzkiej drogówki mając na uwadze „centralne” położenie naszego województwa na mapie kraju, spodziewają się większego natężenia ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, jakimi niewątpliwie są autostrady i drogi ekspresowe.

Funkcjonariusze patrolując drogi zwrócą uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości czy trzeźwości, ale przede wszystkim skupią się na szeroko rozumianym bezpieczeństwie każdej z grup uczestników ruchu drogowego. Pod szczególny nadzór wezmą wszelkie wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie skupiając się na tych najbardziej niebezpiecznych, do których należy m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie lub omijanie pojazdów przed lub na przejściach dla pieszych, a także nieustępowanie pierwszeństwa pieszym.

- Wiele osób zdecyduje się na odwiedziny swoich bliskich lub wypoczynek nad morzem lub w górach. Pamiętajmy, aby zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach. Nie zapominajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, włączaniu świateł, przewożeniu dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na drodze stosujmy się do ograniczeń prędkości i znaków drogowych. W sposób przemyślany zaplanujmy trasę tak, aby nie śpiesząc się, unikać nadrabiania  czasu dotarcia do celu podróży, naszą prędkością. Zawsze wystrzegajmy się pośpiechu! Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są jeszcze inni jej użytkownicy, dlatego bądźmy kulturalni wobec nich i zachowujmy się tak, jakbyśmy chcieli, aby inni zachowywali się wobec nas. A gdy już dotrzemy do celu naszej podróży, nie pozostawiajmy w zaparkowanych pojazdach wartościowych przedmiotów na tzw. „widoku” i pamiętajmy za kilka dni będziemy wracać do naszych domów – mówi Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Policjanci przypominają, że w okresie świąt obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton (z wyłączeniem autobusów).

Zakaz obowiązuje w dniach:

- 16 kwietnia od godz. 18.00 do 22.00;
- 17, 18  kwietnia od godz. 8.00 do 22.00.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański województwo łódzkie policja akcja wielkanoc kontrole policji kierowcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE