Rusza policyjna akcja „Boże Ciało 2021”. Będzie więcej patroli i kaskadowy pomiar prędkości

Rusza policyjna akcja „Boże Ciało 2021”. Będzie więcej patroli i kaskadowy pomiar prędkości Fot. Łódzka Policja

Od środy 2 czerwca do niedzieli 6 czerwca 2021 roku, policjanci ruchu drogowego garnizonu łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Boże Ciało 2021”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego województwa. Działania te poprzedzi ogólnopolska akcja „Kaskadowy pomiar prędkości” zaplanowana na 2 czerwca 2021.

Policjanci biorący udział w działaniach, będą pełnić służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach nieprzerwanie do niedzieli 6 czerwca 2021 roku. Zwrócą szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierujących, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą  uwagę także na pieszych, rowerzystów. Sprawdzą stan techniczny pojazdów ich obowiązkowe wyposażenie i prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży.

W sposób szczególny policjanci będą się przyglądać m.in. jak zostały przyswojone „nowe” przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca br. W szczególności te nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu i będącemu na przejściu ale również czy piesi stosują się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, podczas przechodzenia przez jezdnię.

Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także przyglądać się temu, jak kierujący samochodami i motocyklami wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

Więcej o:
policja długi weekend kontrole boże ciało kaskadowy pomiar prędkości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE