Rusza policyjna akcja: „Bezpieczny - ostatni weekend wakacji 2021”

Rusza policyjna akcja: „Bezpieczny - ostatni weekend wakacji 2021” Fot. KWP w Łodzi

Dni od 27 do 29 sierpnia 2021 roku to ostatni weekend tegorocznych wakacji dla dzieci i młodzieży. Policjanci są przygotowani na wzmożony ruch na drogach związany z powrotami z letniego wypoczynku. Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi województwa łódzkiego.

Celem działań będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz eliminowanie tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze. Kontrole prowadzone będą nie tylko z wykorzystaniem radiowozów ale bezzałogowego statku powietrznego.

Podczas akcji, oprócz trzeźwości kierowców, funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na wykroczenia drogowe, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci.

W działaniach wezmą udział zwiększone siły funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy wyposażeni w radiowozy z wideorejstratorami będą eliminowali tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze. Nad bezpieczeństwem podróżujących będzie również czuwał policyjny dron, z jego pomocą policjanci będą podglądać  kierowców pojazdów, czy nie popełniają wykroczeń. Z góry lepiej widać i można  typować pojazdy do kontroli drogowej, przekazując informację załogom będącym w radiowozach.

W zainteresowaniu funkcjonariuszy będą też „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego  policjanci zwrócą uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami czy też poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych.

(info: KWP w Łodzi)

Więcej o:
radomsko policja radomsko kontrole policji akcja koniec wakacji bezpieczny weekend
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE