Rusza kolejna edycja kampanii „Twoje światła-nasze bezpieczeństwo”

Rusza kolejna edycja kampanii „Twoje światła-nasze bezpieczeństwo” Fot. arch. redakcji

Rusza kolejna edycja kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie aut w stacji kontroli pojazdów ELCAR Auto Centrum przy ulicy Narutowicza 59 w Radomsku. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.

W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach ubiegłych Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejna odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”. 

Na terenie powiatu radomszczańskiego w działania zaangażowała się stacja kontroli pojazdów mieszcząca się przy ulicy Narutowicza 59 w Radomsku.

W ramach kampanii w sobotę: 21 i 28 października, 18 listopada i 9 grudnia 2023 roku kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów. 

- Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd  z naciskiem na elementy odblaskowe – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Pamiętajmy, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają  kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego – dodaje Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja światła sprawdzanie świateł twoje światła nasze bezpieczeństwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE