Rusza budowa kolejnego odcinka A1: Piotrków Tryb.- Kamieńsk

Rusza budowa kolejnego odcinka A1: Piotrków Tryb.- Kamieńsk Fot. GDKKiA

Drogowcy wchodzą na plac budowy odcinka „B”, autostrady A1: Piotrków Trybunalski Południe - Kamieńsk, o długości ok. 24,2 km. Prace rozpoczną się w czwartek 26 września.

Już w czwartek 26 września nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku „B” autostrady A1. Ruszają prace na najdłuższym odcinku realizacyjnym między Piotrkowem i Kamieńskiem.

Pierwszym etapem będzie przełożenie ruchu z jezdni prowadzącej w kierunku Łodzi na jezdnię w stronę Katowic.

Oznacza to, że w tym czasie ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jezdni zachodniej, czyli tej, którą w normalnych warunkach jedziemy w kierunku Katowic.

Po zamknięciu jezdni wschodniej zaczną się na niej prace rozbiórkowe. Ruch na tym blisko 25 kilometrowym odcinku będzie się odbywał, wzorem pozostałych odcinków będących w budowie w układzie 2+1. Dwa pasy ruchu wyznaczono dla jadących w kierunku południowym, a jeden dla jadących na północ.

- Taki układ jest kompatybilny z organizacją ruchu, jaka obowiązuje na odcinku „C”, więc tu nie będzie żadnych problemów z przejazdem między jednym odcinkiem i drugim. Przejazd z jednej jezdni na drugą będzie konieczny jedynie na granicy odcinków „A” i „B” na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego – mówi Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.

Zlikwidowana zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniach w Dąbrowie Wielkiej i Kamieńsku, a w jej miejsce wybudowane zostaną tymczasowe ronda, które pozwolą utrzymać przejazd z jednej strony trasy na drugą i zachować płynność ruchu. Wprowadzenie tej organizacji ruchu oznacza, że cały, ponad 64 kilometrowy odcinek A1 i DK1, od węzła Tuszyn do granicy z województwem śląskim stanie się placem budowy.

GDDKiA o ostrożność, cierpliwość i staranne czytanie oznakowania: zarówno pionowego, jak i poziomego. Pozwoli to bezpiecznie dotrzeć do celu.

Odcinek „B” wybuduje firma Mirbud. Kontrakt jest wart 857 mln zł.

Więcej o:
autostrada autostrada A1 autostrada radomsko A1 radomsko budowa autostrady radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE