Rusza akcja #sadziMY. Posadź swoje drzewko

Rusza akcja #sadziMY. Posadź swoje drzewko Fot. pixabay.com

Rusza ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem pary prezydenckiej. W najbliższy czwartek i piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. Do rozdania jest aż milion młodych drzewek. To już trzecia edycja akcji.

– Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

– Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować - dodaje.

W siedzibach nadleśnictw udostępnione będą każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew i podpowiemy, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki. Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

Sadzonki będzie  można odbierać w czwartek i piątek (30 września i 1 października) między 10.00 a 15.00 lub do wyczerpania zapasu przygotowanych drzewek. W Radomsku drzewka będą rozdawane pod siedzibą nadleśnictwa, ul. Piłsudskiego 3.

Więcej o:
nadleśnictwo radomsko drzewka sadzimy las akcja sadzenia dzrewek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE