Rusza akcja: „Powiat Radomszczański solidarny z Ukrainą”

Rusza akcja: „Powiat Radomszczański solidarny z Ukrainą” Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

- Trudno opisać tragedię, która po agresji Rosji na Ukrainę dotyka większość obywateli zaatakowanego państwa. Nie możemy przejść obok niej obojętnie. Mamy moralny obowiązek niesienia pomocy ludności cywilnej, szczególnie dzieciom i grupom najbardziej potrzebującym. Dlatego organizujemy akcję „Powiat Radomszczański solidarny z Ukrainą” – mówią władze Powiatu Radomszczańskiego.

Starostwo Powiatowe w Radomsku uruchamia zbiórkę koców, materacy, śpiworów, środków medycznych, opatrunkowych oraz środków czystości, a także najpotrzebniejszych produktów żywnościowych (o przedłużonym terminie przydatności).

Dary można przynosić do Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku (ul. Szkolna 2) od najbliższego poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.30.

Ponadto pod hasłem „Powiat Radomszczański solidarny z Ukrainą” odbywać się będzie zbiórka pieniężna. Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na rachunek Starostwa Powiatowego w Radomsku, ul. Leszka Czarnego 22, 97-500 Radomsko, konto nr 67 1560 0013 2013 3176 2000 0064 z dopiskiem „Powiat Radomszczański solidarny z Ukrainą”.

Niezależnie Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego zaapelował do wszystkich szkół prowadzonych przez Powiat Radomszczański, aby uczniowie i nauczyciele w sposób jak najszerszy włączali się w zbiórki darów i akcje charytatywne na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

Czytaj też: Starostwo w Radomsku tworzy bazę miejsc pobytu uchodźców z Ukrainy

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko pomoc ukraińcom zbiórka wsparcie wojna na ukrainie akcja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE