Ruch Narodowy o podtopieniach

Ruch Narodowy o podtopieniach Fot. nadesłane

Także Ruch Narodowy wystosował list otwarty w sprawie problemu zalewania niektórych części Radomska przez wody opadowe.

Swój list otwarty Piotr Budkiewicz, pełnomocnik powiatowy Ruchu Narodowego skierował zarówno do prezydenta Radomska, Jarosława Ferenca, jak i do starosty Beaty Pokory. Poniżej zamieszczamy jego pełną treść.

Dzień 17 lipca 2018r. pokazał po raz kolejny, że wystarczą intensywniejsze opady deszczu, aby miasto zamieniło się w obiecywany nowy basen. Mijają kolejne lata, a sytuacja nie ulega zmianie. Po 15 minutach deszczu ulice toną i tym samym niemożliwe staje się sprawne poruszanie po nich. Radomsko nie znajduje się na terenach zalewowych, a mimo tego faktu miasto ginie w potokach wody deszczowej.

Nowe rondo przy „MDK” Przez wielu nazywane cudem inżynierii drogowej w godzinach porannych dnia 17 lipca znalazło się całkowicie pod wodą. Dlatego zadajemy pytanie dotyczące stanu technicznego studzienek i kanałów odprowadzających wodę deszczową.

Działacze Ruch Narodowego Radomsko żądają od władz miasta i starostwa natychmiastowych wyjaśnień. Dlaczego wyżej wymienione władzę, do których należą w drogi w mieście oraz które odpowiadają za ich utrzymanie do dnia dzisiejszego nie podjęły żadnych działań mających na celu uniknięcia zatapiania ulic miasta? Czy w ostatni czasie została dokonana analiza stanu technicznego systemy odprowadzającego wody deszczowej? Jaka jest ewentualna ocena ich stanu i jakie zostały podjęte działania mające na celu poprawienia obecnej sytuacji? Czy istnieją plany poprawienia obecnej sytuacji i do jakich działań mają sprowadzać się? W całym mieście wiele studzienek znajduje się ponad poziomem jezdni, co przeczy logice, czy taki stan jest zgodny z normami dotyczącymi budowy nowy dróg i systemów odwadniających? Jaka komórka miejska jest odpowiedzialna za zarządzanie system odprowadzania wody i jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte względem tego organu?

Sławny mostek przy każdym mocniejszym deszczu zamienia się w jezioro. Posesje oraz domy wielu osób zostają podtapiane, jak długo mamy czekać aż władze zaczną coś robić z tym problemem? Miejsc i ulic zatapianych w naszym mieście nie brakuje podczas deszczów, a bierność władzy szokuje.

Jako Ruch Narodowy oraz jako zwykli mieszkańcy Radomska, żądamy podjęcia natychmiastowych działań władz, mających na celu pilne rozwiązanie problemu wyżej wymienionego. Istnieje szereg możliwości technicznych na zażegnanie owego problemu, jednak jednym z nich jest również wymiana władzy lokalnej w zbliżających się wyborach.

Więcej o:
ruch narodowy podtopienia deszcz oświadczenie list otwarty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE