RSM przypomina o segregowaniu śmieci

RSM przypomina o segregowaniu śmieci

Radomszczańska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Radomsku przypomina o obowiązku segregacji śmieci. Stosowne ogłoszenia pojawiły się na boksach śmieciowych należących do RSM. Niezastosowanie się mieszkańców bloków do obowiązku segregacji odpadów grozi wzrostem stawki do 32 złotych od osoby.

Nowy system sortowania i utylizacji śmieci zaczął obowiązywać w całym kraju od 1 stycznia 2020 roku. Systemy wyliczania opłat za odbiór i przetwarzanie śmieci każde miasto i gmina ustalają indywidualnie. W Radomsku radni miejscy stosowną uchwałę podjęli 29 października 2019 roku. W życie dokument wszedł 1 stycznia 2020 roku. Zgodnie z jego zapisami, mieszkańcy miasta płacą miesięcznie 16 złotych za osobę w przypadku segregowania śmieci oraz 32 złote - jeśli nie będą wypełniać tego obowiązku.

Póki co nowy system sortowania i utylizacji spowodował oprócz wzrostu kosztów mocną irytację mieszkańców.

– Rozumiem segregację w domach jednorodzinnych. Jeżeli chodzi o bloki, moim zdaniem jest to niemożliwe. W domach jednorodzinnych każdy odpowiada za siebie, w blokach jest niestety odpowiedzialność zbiorowa. Wystarczy, że jedna osoba się wyłamie i nie będzie segregować śmieci, konsekwencje tego poniosą wszyscy mieszkańcy – usłyszeliśmy od pani Barbary.

Póki co mieszkańcy płacą 16 złotych od osoby. Jeżeli jednak kontrola wykaże nieprawidłowości, cena wzrośnie dwukrotnie. Dlatego też na boksach śmieciowych należących do Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pojawiły się stosowne ogłoszenia. Oto ich treść:

(…) Radomszczańska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Radomsku przypomina o: prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, zamykania na klucz gniazda śmietniskowego. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 29.10.2019  r., jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny opłaca podwyższoną stawkę w wysokości 32,00 zł. – czytamy w komunikacie.   

Więcej o:
radomsko rsm śmieci segregacja radomszczańska spółdzielnia mieszkaniowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE