Rozstrzygnięto przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej

Rozstrzygnięto przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej

Wkrótce na skrzyżowaniu ul. Prymasa Wyszyńskiego i Tysiąclecia w Radomsku zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Starostwo rozstrzygnęło właśnie przetarg na montaż urządzenia.

Skrzyżowanie ul. Prymasa Wyszyńskiego i Tysiąclecia w Radomsku to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. Mimo, iż zostały tam zamontowane znaki ostrzegawcze, wiąż dochodzi do wielu kolizji.

- Mieszkam w pobliżu tego skrzyżowania i cały czas obserwuję, jak jeżdżą kierowcy. Niestety, wielu z nich nie zwraca uwagi na widoczny z daleka znak „stop”, wymusza pierwszeństwo, przez co dochodzi do kolizji – usłyszeliśmy od pana Romana, mieszkańca ul. Wyszyńskiego.

Zarówno władze miasta, jak i powiatu już od dawna rozmawiały na temat poprawy stanu bezpieczeństwa w tej części miasta. W grę wchodziła budowa ronda lub sygnalizacji świetlnej. Ostatecznie – ze względów ekonomicznych, zdecydowano o zamontowaniu „świateł”.

Do ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe przetargu na montaż sygnalizacji świetlnej przystąpiło 8 firm. Wybrano ofertę firmy Inżynieria Ruchu Drogowego z Częstochowy, która zadanie ma wykonać za niespełna 280 tys. złotych. Zgodnie ze specyfikacją warunków zamówienia, inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 kwietnia 2020 r.

Więcej o:
radomsko skrzyżowanie wyszyńskiego sygnalizacja świetlna starostwo przetarg światła
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE