Rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu „Primus Inter Pares” w I LO w Radomsku

Rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu „Primus Inter Pares” w I LO w Radomsku Fot. I LO w Radomsku

W piątek 30 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku, odbyło się rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu „Primus Inter Pares” (łac. „Pierwszy pośród równych”). W każdej z czterech kategorii wyróżniony został jeden uczeń I LO.

Pierwszą edycję konkursu „Primus Inter Pares” planowano już rok temu, w roku szkolnym 2019/2020, ale wtedy na drodze samorządowi uczniowskiemu stanęła pandemia. Pomysł jednak nie upadł, a nowy SU podjął się realizacji tego zadania.

- Jako samorząd bardzo cieszymy się, że możemy przeprowadzić ten konkurs pomimo panujących warunków. Cieszymy się również, że mamy tak wielu wybitnych uczniów reprezentujących naszą szkołę – mówi Stanisław Cieciura, wiceprzewodniczący samorządu uczniowskiego w I LO.

Konkurs odbył się w czterech kategoriach: naukowej, społecznej, sportowej i artystycznej. W każdej z nich wyróżniony został jeden z uczniów I Liceum odznaczający się wybitnymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Nazwa konkursu, „Primus Inter Pares” (łac. „Pierwszy pośród równych”), odnosi się do osoby, która cieszy się poważaniem w swojej grupie i jest uznawana za jej nieformalnego lidera, ale pozycja ta nie wiążę się z żadnymi formalnymi przywilejami.

Zwycięzcami konkursu zostali:
W kategorii naukowej: Mateusz Patalan, kl. II E
W kategorii społecznej: Julia Jasek, kl. III E
W kategorii artystycznej: Michał Makowski, kl. III D2
W kategorii sportowej: Nikola Majchrzak, kl. II D1

Więcej o:
i lo liceum szkoła edukacja młodzież primus inter pares konkurs szkoła średnia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE