Rozstrzygnięcie konkursu „Policyjna akademia bezpieczeństwa”

Rozstrzygnięcie konkursu „Policyjna akademia bezpieczeństwa”

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku, 22 października odbyła się już XIV edycja konkursu „Policyjna akademia bezpieczeństwa”. Uczniowie mieli do pokonania „prawdziwy” policyjny tor przeszkód oraz zmierzyli się w teście z wiedzy o bezpieczeństwie. Najlepsi, już po raz drugi, okazali się uczniowie PSP nr 5.

Konkurs „Policyjna akademia bezpieczeństwa” organizowany w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” to już XIV edycja, której organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. W wydarzeniu najważniejsze jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa z zakresu ogólnego bezpieczeństwa, także w ruchu drogowym.

- Celem tego konkursu jest przybliżenie tematyki bezpieczeństwa wśród dzieci. Uczniowie poprzez wiedzę teoretyczną, jak również poprzez sprawność fizyczną nabywają umiejętności związanych z bezpieczeństwem. Tor przeszkód sprawnościowy, to jest tor, który jest bardzo podobny do tego, który jest wykorzystywany w ramach egzaminów wstępnych do policji. Można powiedzieć, że dzieci wykazywały się tutaj taka sprawnością, jaką mają kandydaci do służby w policji. Oczywiście również chodzi o dobrą zabawę, przez takie zawody, dzieci nabierają doświadczenia pod kątem bezpiecznych zachowań
- mówił naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Radomsku - podinsp. Wojciech Auguścik.

W konkursie udział wzięli uczniowie drugich klas szkół podstawowych z siedmiu placówek powiatu radomszczańskiego: z Kodręba, Kobiel Wielkich, Kamieńska oraz z radomszczańskich podstawówek nr 1, 5, 6 i 7. Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym na uczestników czekał specjalny sprawnościowy tor przeszkód pokonywany na czas, który składał się z ośmiu elementów. A w drugim test wiedzy. Uczniowie odpowiadali na 15 pytań m.in. o kartę rowerową, o europejski numer alarmowy, o odpowiednie zachowania w określonych sytuacjach zagrożenia, jak np. co zrobić gdy zastanie nas burza w górach, czy też jaka flaga nad wodą zabrania kąpieli.

Najlepszy czas w teście sprawnościowym oraz najlepszy wynik w teście z wiedzy o bezpieczeństwie uzyskali uczniowie z PSP nr 5, którzy już po raz drugi stanęli na podium. Drugie miejsce wywalczyła drużna ze szkoły w Kobielach, a trzecie z Kamieńska.

- Szkoła już od kilku lat włącza się w organizację tego konkursu. Przygotowujemy tor przeszkód. Zawsze jestem ogromnie dumna z moich uczniów, dlatego też dzisiejsze zwycięstwo cieszy podwójnie. Będziemy reprezentować szkołę w konkursie wojewódzkim. Teraz czekają ich kolejne przygotowania. Musimy jeszcze poćwiczyć tor przeszkód oraz zgłębić mocniej wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i zachowania na ulicy. Ale najważniejsza jest dobra zabawa i satysfakcja dzieci. Na co dzień współpracujemy z policją, a więc są organizowane lekcje, zajęcia profilaktyczne i różnego rodzaju wycieczki, wszystko wiąże się z omówieniem zasad bezpieczeństwa, tym bardziej że szkoła znajduje się w specyficznym miejscu
- mówiła dyrektor PSP nr 5, Danuta Kaczmarczyk.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które ufundował Urząd Miasta Radomska oraz Starostwo Powiatowe i Powiatowa Komenda Policji w Radomsku. Dodatkowo za zajęcie od I do III miejsca drużyny otrzymały dyplomy. Zwycięska drużyna weźmie udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 22 listopada.

Więcej o:
konkurs policyjna akademia bezpieczeństwa radomsko psp 5 radomsko konkurs w psp 5 radomsko konkurs policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE