Radomsko, Łódzkie 5.6o Wtorek, 19 Listopada 2019

Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych w Bibliotece w Radomsku

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, w poniedziałek, 21 października odbyło się podsumowanie ogólnopolskich konkursów plastycznych: XVI edycji „Pocztówki z wakacji” oraz XII edycji „Mojego pierwszego przewodnika po Europie”, podczas którego zwycięzcom wręczono nagrody.

To już XII edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Mój pierwszy przewodnik po Europie”. Na konkurs nadesłano 9 prac.

Zwycięzcy konkursu „Mój pierwszy przewodnik po Europie”:

W kategorii 6-8 lat – wyróżnienie otrzymał Szymon Kaźmierski z PP nr 1 w Radomsku;
W kategorii 9-11 lat -  wyróżnienie otrzymali: Wiktoria Burzyńska z PSP nr 4 w Radomsku, Wiktoria Famulska z PSP w Brudzicach, Magdalena Michalak z PSP w Kietlinie, Filip Sokołowski z PSP nr 3 w Radomsku i Natasza Suwała z PSP nr w Radomsku.
W kategorii 12-13 lat:
1. Stanisław Świerczyński ze Szkoły Podstawowej nr 273 w Warszawie;
Wyróżnienia: Amelia Nowak z PSP nr 3 w Radomsku i Zofia Sujata ze Szkoły Podstawowej w Łękińsku.

Na ogólnopolski konkurs plastyczny „Pocztówki z wakacji” łącznie nadesłano 410 prac. Zwycięzcy:

W kategorii 6-8 lat: pierwsze miejsce zajęli: Jakub Kręgiel z MOK w Piotrkowie Tryb., Dawid Mordaka z MOK w Piotrkowie Tryb. i Michał Pietras z PSP nr 6 w Radomsku.
Wyróżnienia:
Lena Barańska, Monika Dynowska, Amelia Frymus, Andżelika Gruca, Maria Marczak, Maja Mrożek, Gabriela Ostrowska, Filip Paul, Maria Piasecka, Jakub Waryś i Wiktoria Zborowska.

W kategorii 9-11 lat:
1. Julia Hofman i Katarzyna Myślińska
2. Natalia Gancarczyk i Maja Wieczorek
3. Wit Grzywacz, Julia Jeziorska i Tomasz Nędza.

Wyróżnienia: Dominika Dziwińska, Magdalena Górecka, Alina Kolasińska, Piotr Kozioł, Mikołaj Krawczyk, Norbert Marć, Bruno Masłowski, Wiktoria Matuszak, Julia Rybińska, Kornelia Typek i Zuzanna Wośko.

W kategorii 12-13 lat:
1. Nadia Cyganek, Milena Głaz i Anna Jabłońska,
2. Anna Flasza i Kamila Kucap,
3. Lilla Ciepielewska, Amelia Dziwulska i Maja Lipina

Wyróżnienia: Alicja Auguścik, Sofiia Khort, Aleksander Kwapiński, Joanna Markiewicz, Julia Nowak, Maciej Ojrzyński i Julia Szafrańska.

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Ewelina Hofman-Wróblewska – artysta plastyk, Malwina Cieślik – artysta plastyk i Renata Łabińska-Kociołek – artysta plastyk.

komentarze